Platforma edukacyjna dla uczestników programu. Chcesz uzyskać dostęp? Napisz na sam4exp@maruta.pl
Nie pamiętasz hasła?
Jak założyć konto?
Poniższy kurs dobiegł końca! Zapraszamy więc do zapoznania się z nowym cyklem realizowanym w ramach SAM for Experts – Zarządzanie licencjami Microsoft, który startuje już 29 września! Szczegóły i zapisy dostępne są tutaj >
Jedyny taki w Polsce program rozwoju kompetencji kierowany do specjalistów w zakresie zarządzania licencjami w organizacji prowadzony z perspektywy prawnika. SAM for Experts to program oparty na unikatowym know-how zdobytym podczas 20 lat pracy przy największych projektach IT i realizowany przez zespół z wielkim dorobkiem edukacyjnym.
Program dostarcza unikatową wiedzę w zakresie Software Asset Management. Plan spotkań obejmuje zagadnienia dotyczące prawa autorskiego, specyfiki umów licencyjnych producentów oprogramowania, migracji chmurowych, a także podatków, ochrony informacji poufnych czy cyberbezpieczeństwa.
Zajęcia prowadzone są przez praktyków posiadających specjalistyczne know-how na polskim i zagranicznym rynku zarządzania licencjami. Program bazuje na case studies i deep dive’ach w oparciu o nasze doświadczenia zdobyte podczas wdrożeń, audytów, optymalizacji licencji czy negocjacji warunków umów.
Dzięki SAM for Experts uczestnicy nauczą się optymalizować koszty i procesy, poznają narzędzia i systemowe metody zarządzania oprogramowaniem wspierające rozwój organizacji oraz zwiększające bezpieczeństwo prawne.
Uczestnictwo w programie niesie ze sobą szereg korzyści – zarówno indywidualnych, jak i tych dla organizacji. SAM for Experts to:
Ponad 80 godzin zajęć w ramach warsztatów, deep dive’ów i ćwiczeń.
Specjalistyczne umiejętności wyróżniające na rynku pracy.
Wiedza pozwalająca optymalizować procesy i koszty organizacji.
Absolwenci programu będą dysponowali znakiem jakości w formie certyfikatu od jednej z najlepszych kancelarii w zakresie prawa nowych technologii w Europie. Warunkiem ukończenia programu i otrzymania certyfikatu (w jęz. polskim i angielskim) jest uzyskanie końcowego zaliczenia.
Celem programu jest dostarczenie uczestnikom specjalistycznej wiedzy i umiejętności w zakresie zarządzania oprogramowaniem. Uczestnicy rozwiną kompetencje związane z rozwiązywaniem bieżących zagadnień dotyczących compliance licencyjnego, formułowania strategii rozwojowych i zakupowych, czy zarządzania ryzykiem braku zgodności.
Poza zajęciami ujętymi w programie, na uczestników czekają dodatkowe spotkania z zaproszonymi gośćmi, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami przy rozwiązywaniu konkretnych problemów. Uczestnictwo w programie będzie także okazją do budowy sieci kontaktów ze specjalistami.
Moduł główny
Deep dive – nabywanie praw od członków zespołu
Deep dive – open source
Deep dive
Deep dive – workshop
Deep dive – digital security
Partnerem strategicznym tego modułu jest Kancelaria Olesiński i Wspólnicy.
Deep dive – podatki
Deep dive – case study
Deep dive – optymalizacja warunków licencyjnych na przykładzie Oracle
Deep dive – Oracle Java
Deep dive – SAP
Deep dive – IBM
Deep dive – Microsoft
Spotkanie grupowe podsumowujące z sesją poświęcona na omówienie pytań uczestników i najciekawszych przypadków.
Pobierz szczegółowy harmonogram
Program został opracowany pod kierownictwem Marcina Maruty przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w zakresie zarządzania oprogramowaniem. Wśród nich znaleźli się m.in.: Zbigniew Okoń, Małgorzata Kurowska, Małgorzata Pałka-Jarema, Wojciech Kokot, Rafał Olesiński, Jakub Kowal, Michał Kulesza, Marcin Białkowski.
Partnerem merytorycznym modułu „Kwestie podatkowe” jest Kancelaria Olesiński i Wspólnicy.
Każdego roku pomagamy naszym klientom w licznych audytach licencyjnych prowadzonych przez producentów oprogramowania. Do tej pory obsłużyliśmy roszczenia o wartości ponad 1 miliarda złotych, negocjując zarzuty podnoszone m.in. przez SAP, Oracle, Microsoft, IBM, VMware i wielu innych dostawców oprogramowania.
Wspieramy naszych klientów w zarządzaniu wewnętrzną zgodnością licencyjną od rozwiązań organizacyjnych (wewnętrzne polityki i procedury, wzorcowe umowy i zasady postępowania) po rozwiązania dla infrastruktury IT. W ostatnich latach przeprowadziliśmy kilkadziesiąt wewnętrznych projektów audytowych, obejmujących kompleksową weryfikację zarówno całej infrastruktury IT, jak również planowanych, konkretnych rozwiązań pod kątem zgodności wykorzystania licencji na oprogramowanie z warunkami producentów.
Posiadamy doświadczenie w negocjowaniu warunków umów licencyjnych największych dostawców oprogramowania (m.in. SAP). Nasze działania pozwoliły na uzyskanie przez naszych klientów korzystnych warunków licencyjnych, niekiedy przełamując przy tym mit o “nienegocjowalności” umów największych producentów oprogramowania.
Zapewniamy wsparcie w projektach optymalizacyjnych dotyczących wykorzystania licencji na oprogramowanie. Co roku obsługujemy kilkanaście transakcji na “używanym” oprogramowaniu, jak również pomagamy klientom optymalizować ponoszone przez nich wydatki na wsparcie techniczne i utrzymanie.
Zrealizowaliśmy szereg kompleksowych wdrożeń chmury obliczeniowej zarówno dla podmiotów nadzorowanych (Banki, Zakłady Ubezpieczeń, Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych), jak i dla podmiotów spoza sektora finansowego, m. in. takich które uznały chmurowy Komunikat UKNF za rynkowy benchmark. Obsługiwaliśmy „chmurowo” firmy z sektora telekomunikacyjnego, fotowoltaicznego, energetycznego, farmaceutycznego, medycznego czy cyberbezpieczeństwa.
Najlepsza Kancelaria w Europie Środkowej, najlepsza specjalistyczna Kancelaria w Europie, najlepsza Kancelaria w Polsce według magazynu „The Lawyer”.
Lider w dziedzinach: Nowe technologie i IT, Ochrona danych osobowych, Prawo autorskie i prawa pokrewne, Prawo zamówień publicznych oraz Procesy sądowe w najważniejszym polskim rankingu kancelarii prawnych organizowanym przez dziennik „Rzeczpospolita”.
Leading Firm: TMT, Public Law, Commercial, Corporate and M&A oraz Top Tier według rankingu Legal 500 w Europie, na Bliskim Wschodzie i Afryce (EMEA).
Band 1 w TMT w Poland według prestiżowego rankingu Chambers and Partners Europe oraz wyróżnienie w kategoriach Public Procurement, Corporate M&A.
Program realizowany będzie w języku polskim w terminie od stycznia do czerwca 2022 r. Zajęcia odbywać się będą online z częstotliwością co 2-3 tygodnie. Moduły główne w godzinach od 10 do 13, a deep dive’y od 10 do 12.
Wszystkie materiały znajdą się na dedykowanej platformie, do której dostęp uzyskają uczestnicy programu. Każdemu modułowi przypisane będą materiały edukacyjne w formie prezentacji, podcastów, video, quizów czy case studies. Końcowe zaliczenie można uzyskać realizując projekt grupowy lub zdając test. Wszyscy absolwenci otrzymają certyfikaty.
Zapoznaj się z Regulaminem uczestnictwa w programie SAM for Experts.
Koszt udziału wynosi 20.000 PLN netto. Zapisy trwają do 31 grudnia 2021 r. lub do wyczerpania miejsc. Ilość miejsc jest ograniczona. Koordynatorem programu jest Izabela Kondracka-Bliźniukiewicz. Napisz, jeśli chcesz się zapisać lub masz inne pytania: sam4exp@maruta.pl