Zostań ekspertem w obszarze innowacji finansowych.
To pierwszy wspólny projekt edukacyjny połączonych kancelarii Rymarz Zdort i Maruta Wachta. Wśród prowadzących znajdą się m.in. partnerzy odpowiedzialni za praktykę regulacji finansowych i bankowych – Michał Kulesza i dr hab. Łukasz Gasiński.
Trzecie dziesięciolecie XXI wieku wymaga aktualizacji wiedzy w zakresie cyberbezpieczeństwa, w szczególności w sektorze krytycznym z perspektywy utrzymania bezpieczeństwa finansowego kraju, ale też będącego podstawowym motorem innowacji finansowych. Zrozumienie technologii w świetle obowiązującego prawa pozwala lepiej odnaleźć się w szeroko pojętym compliance IT.
Program nakierowany jest na zbudowanie i wzmocnienie kompetencji osób odpowiedzialnych za rozwój innowacyjnych produktów i usług, jak i rozwiązań wewnętrznych w instytucjach finansowych, takich jak banki, krajowe oraz małe instytucje płatnicze czy dostawcy ICT, ale także zakłady ubezpieczeń i firmy inwestycyjne – nie tylko dla prawników, ale również dla praktyków.
Uczestnik szkolenia otrzyma wiedzę i kompetencje pozwalające na zrozumienie i wykorzystanie zależności, jakie występują pomiędzy różnymi obszarami w instytucji finansowej, które są niezbędne do budowania innowacyjnych produktów i usług z obszaru FinTech, InsurTech, RegTech w zgodzie z obecnymi, jak i przyszłymi aktami prawnymi i regulacjami. Przekazana wiedza będzie stanowiła istotną przewagę w dyskusjach z pozostałymi zespołami w instytucji, jak również pozwoli na zarządzanie projektami skupionymi wokół aktów prawa i nowych technologii.
Blisko 40 godzin zajęć w ramach warsztatów i sesji Q&A.
To jedyny tak pogłębiony program edukacyjny na polskim rynku w zakresie FinTech.
Uczestnictwo w programie to szansa na zbudowanie sieci kontaktów z ekspertami w branży.
Uczestnicy będą mieli dostęp do unikatowych materiałów edukacyjnych.
Absolwenci będą dysponowali znakiem jakości w postaci certyfikatu.
Zamierzamy stworzyć ekosystem osób zainteresowanych branżą FinTech. W ramach cyklu przeprowadzimy spotkanie integracyjne. Umożliwimy wymianę wiedzy, doświadczeń i kontaktów.
Program został opracowany i zrealizowany będzie pod kierownictwem Michała Kuleszy, prof. Łukasza Gasińskiego oraz dr Michała Nowakowskiego.
Wszyscy trenerzy to osoby posiadające bogate doświadczenie w zakresie wspierania procesów budowania organizacji w duchu innowacji i efektywnego wykorzystania danych. Nasi eksperci brali udział w licznych implementacjach aktów prawnych i regulacji w takich obszarach jak chmura obliczeniowa, usługi płatnicze (PSD2), outsourcing, przeciwdziałanie praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (AML/CFT) czy ryzyko operacyjne i zarządzanie danymi. Posiadają nie tylko wiedzę teoretyczną, ale i niezbędne doświadczenie praktyczne. Pracowali zarówno w instytucjach finansowych, jak i w konsultingu, a także uczestniczyli w licznych procesach legislacyjnych. Potrafią przekazywać wiedzę w sposób jasny i zrozumiały.
Wśród prelegentów m.in. Piotr Filipowski, Jakub Chlebowski, Mateusz Nowak, Arkadiusz Kawulski.
W trakcie programu przedstawione zostaną najważniejsze kwestie związane z budowaniem instytucji opartej o technologie, takie jak uczenie maszynowe, biometria, chmura obliczeniowa czy big data. W jego trakcie pokryte zostaną m.in. kwestie związane ze wdrożeniem nowych aktów prawnych i regulacji, jak i budowaniem kultury dla instytucji typu data-driven.
Cykl podzielony jest na poniższe moduły i rozpocznie się on 2 marca 2023 r. Po każdym module zaplanowana jest godzinna sesja Q&A.
Popołudniowe stacjonarne spotkanie, podczas którego uczestnicy będą mieli okazję porozmawiać ze sobą na żywo i wymienić się doświadczeniami przy kieliszku wina.
Program realizowany będzie w terminie od marca do czerwca 2023 r. Zajęcia odbywać się będą online w języku polskim w godzinach od 10:00 do 14:00 na platformie Zoom. Dostęp do dedykowanej platformy będzie nadany w dniu rozpoczęcia programu. Program realizowany przez Maruta Consulting sp. z o.o. przy merytorycznym wsparciu kancelarii Rymarz Zdort Maruta.
Zapoznaj się z Regulaminem uczestnictwa w programie FinTech Expert
W związku z ideą zakładającą interakcję uczestników z prowadzącymi liczba miejsc jest ograniczona. Koszt udziału wynosi 4.900 PLN netto przy zapisie do 31 stycznia 2023 r., a po tym terminie 5.900 PLN netto. Termin zapisów upływa 24 lutego 2023 r.
Zapisy są dostępne w poniższym formularzu. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu na: