Ochrona praw człowieka nie jest wyłącznie zobowiązaniem etycznym, ale wypływa z aktów prawa krajowego i międzynarodowego. Największe wyzwanie w obszarze AI stwarza zapewnienie zgodności z zasadą niedyskryminacji, ochroną prywatności, danych osobowych, prawem do informacji, czy też przepisami prawa pracy.
Naruszenia praw człowieka nie stanowią jedynie przekroczenia miękkich wytycznych, lecz mogą stanowić podstawę dochodzenia roszczeń, a co za tym idzie generować koszty finansowe, społeczne, wizerunkowe w prowadzonej działalności. Stworzyliśmy rozwiązanie, które odpowiada na te wyzwania.
Zbudowanie i zapewnienie funkcjonowania systemów AI w większości obszarów życia społecznego i gospodarczego wymaga przeprowadzenia oceny skutków sztucznej inteligencji dla ochrony praw człowieka oraz wyzwań etycznych związanych z tym procesem.
Oferowana przez nas usługa przeprowadzenia profesjonalnej oceny obejmuje:
Zgodnie z zasadą „etyka by design”, zapewniamy wsparcie w zakresie zachowania zgodności z zasadami etycznymi i prawami człowieka na wszystkich etapach realizacji projektu.
Jesteśmy pierwszym w Polsce zespołem specjalistów kompleksowo wspierającym we wdrożeniu rozwiązań sztucznej inteligencji. Działalność w zakresie AI wymaga dużo więcej niż samej tylko wiedzy prawniczej. Dlatego zbudowaliśmy interdyscyplinarny zespół ekspertów w zakresie prawa, technologii i znajomości procesów biznesowych. Współpracujemy z Fundacją AI Law Tech, która uczestniczy w pracach grup roboczych na poziomie legislacyjnym. Jesteśmy także twórcami międzynarodowych studiów podyplomowych „prawo nowoczesnych technologii” realizowanych we współpracy z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Skontaktuj się z nami, a zapewniamy Ci wsparcie w zakresie zachowania zgodności z zasadami etycznymi i prawami człowieka