+48 22 128 00 00

VENDOR DESK – wsparcie prawne dla Dostawców IT

Mamy największy zespół prawników IT w tej części Europy (80+), w tym dedykowany Zespół do obsługi firm technologicznych – VENDOR DESK.

W ramach VENDOR DESK zapewniamy pełną obsługę prawną Dostawców IT, w modelu „od A do Z”.

W jednym miejscu Dostawca IT otrzymuje wsparcie zarówno w kontraktach z własnymi klientami, jak i w sprawach wewnętrznych firmy. Specjalizujemy się w prawie nowych technologii, ale nie tylko – pomożemy w każdym wątku prawnym, który pojawi się w firmie dostarczającej rozwiązania technologiczne. A wszystko to w efektywnym kosztowo modelu subskrypcyjnym – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

VENDOR DESK pracuje na co dzień dla software house’ów, dystrybutorów oprogramowania i sprzętu, zarówno dla międzynarodowych korporacji, jak i małych startupów. Zarówno z Polski, jak i z Doliny Krzemowej. Mamy na pokładzie byłych in-house’ów z firm IT, ale też osoby, które pracowały dla rynku finansowego, energetycznego, telekomunikacyjnego i sektora publicznego.
Współpracujemy z kancelariami z całej Europy, Ameryki Północnej, Bliskiego Wschodu oraz Azji.

 • Kontrakty IT – negocjacje & wsparcie na projekcie
  Zapewnimy wsparcie na etapie negocjacji i realizacji kontraktów z Twoimi klientami (agile, waterfall, on-premise, cloud, big data, outsourcing, bodyleasing – różne metodyki i modele współpracy). Pierwszego dnia naszej współpracy otrzymasz od nas sprawdzone „w boju” wzory umów.
 • Cloud, licencje globalnych Vendorów (MS, Oracle, VMware, SAP etc.), big data
  Znamy modele licencyjne globalnych graczy rynku oprogramowania. Wspieramy wielu lokalnych integratorów tych rozwiązań.
 • Prawo autorskie, własność przemysłowa & know-how
  Pomożemy Ci chronić Twoją własność intelektualną i know-how. Wyjaśnimy mechanizmy bezpiecznej dystrybucji produktów. Wyeliminujemy ryzyka utraty Twoich praw autorskich. Doradzimy, jak uniknąć ogromnych kar za naruszenie umów NDA. Współpracujemy z doświadczonymi rzecznikami patentowymi.
 • Obsługa korporacyjna
  Bieżąca obsługa spółki – to także możesz nam powierzyć. Od uchwał, zmian w zarządzie, udziałach i due diligence po najem biura i sukcesję firmy, jeśli zajdzie taka potrzeba.
 • Podatki
  Współpracujemy z doświadczonymi doradcami podatkowymi.
 • Prawo pracy & umowy z personelem
  Umowy z członkami zespołu to stały element życia firmy, zabierający dużo czasu. Tutaj także Cię odciążymy. Umowa o pracę, dzieło, zlecenie, B2B – jesteśmy przygotowani na każdy wariant.
 • RODO, compliance, cybersecurity & e-commerce
  Otrzymasz nasze wsparcie w obszarze danych osobowych (zgodność z RODO), compliance, cybersecurity oraz e-commerce (zarówno B2B jak i B2C).
 • Działalność na rynku regulowanym (FinTech, RegTech)
  Pomożemy przedrzeć się przez gąszcz regulacji finansowych (prawo bankowe i ubezpieczeniowe, usługi płatnicze, PSD2, AML), zapewnimy wsparcie w uzyskaniu zezwoleń, licencji (również na bazie PSD2).
 • Działalność na rynku globalnym
  Wesprzemy Cię od strony prawnej w całym procesie zakładania i rozwoju biznesu poza Polską np. w USA, Azji, Europie, jak i na Bliskim Wschodzie.
 • Spory sądowe i arbitrażowe
  Zapewnimy wsparcie przy sporach: od przedsądowej analizy Twoich szans oraz kosztów, po przygotowywanie pism i strategii procesowej oraz wsparcie w negocjacjach ugodowych.
 • Działalność na rynku zamówień publicznych
  Zapewnimy wsparcie przy ofertowaniu i realizacji projektów na rzecz podmiotów z rynku publicznego.