+48 22 128 00 00

\ Referencje

Przedział wartości: nie dotyczy

\ Grupa energetyczna - doradztwo w zakresie IT i PZP

Przedział wartości nie dotyczy

Branża energetyka

Od początku 2014 r., dla międzynarodowego koncernu energetycznego, przygotowaliśmy cykl opinii prawnych dotyczących możliwości zamówienia systemów IT w świetle przepisów PZP, w tym z trybu wolnej ręki.

\ Grupa energetyczna - opinie prawne dotyczące modelu SaaS

Przedział wartości nie dotyczy

Branża energetyka

W 2013 roku przygotowaliśmy dla naszego Klienta, spółki wchodzącej w skład wiodącej polskiej grupy energetycznej, kompleksową opinię prawną dotyczącą zamawiania dostaw i usług IT dla spółek sektorowych, w tym modelu SaaS w PZP. Opinia prawna skupiała się m.in. na analizie możliwości prowadzenia zakupów IT dla spółek z grupy, w oparciu o art. 136 PZP.

\ Grupa energetyczna - opracowanie modelu zarządzania oprogramowaniem w grupie kapitałowej

Przedział wartości nie dotyczy

Branża energetyka

Na przełomie 2013/2014 roku dla naszego Klienta, konsorcjum spółek z sektora energetycznego, przygotowaliśmy komplet opinii prawnych oraz zasad udostępniania oprogramowania dla spółek zależnych, w tym modele sublicencyjne, licencje typu OLA i usługi SaaS.

\ Spółka giełdowa - negocjacje warunków systemów rozliczeniowych

Przedział wartości nie dotyczy

Dla naszego Klienta, jednej z największych spółek logistycznych w Europie, negocjowaliśmy warunki umowy na prowadzenie rozliczeń internetowych w systemach VISA / Mastercard.

\ Spółka giełdowa - opracowanie modelu zarządzania licencjami w grupie kapitałowej

Przedział wartości nie dotyczy

W 2014 r. dla jednej z największych spółek logistycznych w Europie nasza kancelaria świadczyła doradztwo prawne, przy opracowaniu modelu zarządzania licencjami w grupie kapitałowej.

\ Międzynarodowy dostawca IT - kompleksowa obsługa outsourcingu IT w bankowości

Przedział wartości nie dotyczy

Branża finanse

Dla naszego Klienta, dostawcy IT dla sektora finansowego, świadczyliśmy w 2014 r. kompleksową obsługę prawną, w skład której wchodziło opracowanie dokumentów wewnętrznych, obsługa umów oraz prawnych zagadnień outsourcingu bankowego.

\ Agencja reklamowa - opracowanie dokumentacji przetwarzania danych osobowych

Przedział wartości nie dotyczy

Branża usługi

W ramach realizacji projektu, kancelaria Maruta i Wspólnicy wspierała Klienta – agencję reklamową – w przygotowywaniu i wdrożeniu polityki bezpieczeństwa ochrony danych osobowych. Zespół kancelarii ma też na koncie szereg porad prawnych w sprawie ochrony danych osobowych w związku z prowadzoną działalnością agencji.

\ Grupa energetyczna - weryfikacja systemu ochrony danych z przepisami prawa

Przedział wartości nie dotyczy

Branża energetyka

W 2010 r. na zlecenie naszego Klienta, czołowej spółki z sektora energetycznego, przygotowaliśmy opinię prawną dotyczącą przetwarzania danych osobowych. Opinia prawna obejmowała między innymi opis wymagań dotyczących systemu informatycznego, służącego do przetwarzania danych osobowych w sektorze energetycznym.

\ Polski dostawca IT - doradztwo prawne w zakresie ochrony danych osobowych

Przedział wartości nie dotyczy

Dla naszego Klienta, dostawcy rozwiązań IT, w 2010 r. świadczyliśmy doradztwo prawne w zakresie ochrony danych osobowych (m.in. przygotowanie klauzul informacyjnych).

\ Polski dostawca IT - opinia prawna dot. przetwarzania danych osobowych

Przedział wartości nie dotyczy

Na zlecenie naszego Klienta, spółki zajmującej się świadczeniem usług outsourcingowych dla podmiotów medycznych, przygotowaliśmy opinię prawną dotyczącą wybranych aspektów przetwarzania danych osobowych. W ramach opinii prawnej szczegółowo rozważaliśmy zasady udzielania indywidualnych upoważnień do przetwarzania danych osobowych.