+48 22 128 00 00

REFERENCES

Przedział wartości: nie dotyczy

\ Grupa energetyczna - doradztwo w zakresie IT i PZP

Reference value n/a

Industry Energy

Od początku 2014 r., dla międzynarodowego koncernu energetycznego, przygotowaliśmy cykl opinii prawnych dotyczących możliwości zamówienia systemów IT w świetle przepisów PZP, w tym z trybu wolnej ręki.

\ Grupa energetyczna - opinie prawne dotyczące modelu SaaS

Reference value n/a

Industry Energy

W 2013 roku przygotowaliśmy dla naszego Klienta, spółki wchodzącej w skład wiodącej polskiej grupy energetycznej, kompleksową opinię prawną dotyczącą zamawiania dostaw i usług IT dla spółek sektorowych, w tym modelu SaaS w PZP. Opinia prawna skupiała się m.in. na analizie możliwości prowadzenia zakupów IT dla spółek z grupy, w oparciu o art. 136 PZP.

\ Grupa energetyczna - opracowanie modelu zarządzania oprogramowaniem w grupie kapitałowej

Reference value n/a

Industry Energy

Na przełomie 2013/2014 roku dla naszego Klienta, konsorcjum spółek z sektora energetycznego, przygotowaliśmy komplet opinii prawnych oraz zasad udostępniania oprogramowania dla spółek zależnych, w tym modele sublicencyjne, licencje typu OLA i usługi SaaS.

\ Spółka giełdowa - negocjacje warunków systemów rozliczeniowych

Reference value n/a

Dla naszego Klienta, jednej z największych spółek logistycznych w Europie, negocjowaliśmy warunki umowy na prowadzenie rozliczeń internetowych w systemach VISA / Mastercard.

\ Spółka giełdowa - opracowanie modelu zarządzania licencjami w grupie kapitałowej

Reference value n/a

W 2014 r. dla jednej z największych spółek logistycznych w Europie nasza kancelaria świadczyła doradztwo prawne, przy opracowaniu modelu zarządzania licencjami w grupie kapitałowej.

\ Międzynarodowy dostawca IT - kompleksowa obsługa outsourcingu IT w bankowości

Reference value n/a

Dla naszego Klienta, dostawcy IT dla sektora finansowego, świadczyliśmy w 2014 r. kompleksową obsługę prawną, w skład której wchodziło opracowanie dokumentów wewnętrznych, obsługa umów oraz prawnych zagadnień outsourcingu bankowego.

\ Agencja reklamowa - opracowanie dokumentacji przetwarzania danych osobowych

Reference value n/a

Industry Services

W ramach realizacji projektu, kancelaria Maruta i Wspólnicy wspierała Klienta – agencję reklamową – w przygotowywaniu i wdrożeniu polityki bezpieczeństwa ochrony danych osobowych. Zespół kancelarii ma też na koncie szereg porad prawnych w sprawie ochrony danych osobowych w związku z prowadzoną działalnością agencji.

\ Grupa energetyczna - weryfikacja systemu ochrony danych z przepisami prawa

Reference value n/a

Industry Energy

W 2010 r. na zlecenie naszego Klienta, czołowej spółki z sektora energetycznego, przygotowaliśmy opinię prawną dotyczącą przetwarzania danych osobowych. Opinia prawna obejmowała między innymi opis wymagań dotyczących systemu informatycznego, służącego do przetwarzania danych osobowych w sektorze energetycznym.

\ Polski dostawca IT - doradztwo prawne w zakresie ochrony danych osobowych

Reference value n/a

Industry IT

Dla naszego Klienta, dostawcy rozwiązań IT, w 2010 r. świadczyliśmy doradztwo prawne w zakresie ochrony danych osobowych (m.in. przygotowanie klauzul informacyjnych).

\ Polski dostawca IT - opinia prawna dot. przetwarzania danych osobowych

Reference value n/a

Industry IT

Na zlecenie naszego Klienta, spółki zajmującej się świadczeniem usług outsourcingowych dla podmiotów medycznych, przygotowaliśmy opinię prawną dotyczącą wybranych aspektów przetwarzania danych osobowych. W ramach opinii prawnej szczegółowo rozważaliśmy zasady udzielania indywidualnych upoważnień do przetwarzania danych osobowych.