Nasze webinaria 6-10 kwietnia

Po pierwsze dziękujemy za udział! Po drugie dużo sympatycznych sygnałów, że warto, więc kontynuujemy. W tym tygodniu „tydzień z chmurą”, od poniedziałku do piątku o 17.00, z przerwą w środę.

Poniedziałek, 6.04.2020, g. 17 – chmura jako taka. Czym jest z punktu widzenia prawa cywilnego, autorskiego, pzp czy podatków. Jakie regulacje nas dotyczą, kiedy chcemy z chmury skorzystać?

Tydzień z chmurą – Zobacz nagranie webinaru.


Wtorek, 7.04.2020, g. 17 – blaski i cienie chmury z perspektywy zarządzania ryzykiem prawnym. Chmura ma wiele zalet, także stricte regulacyjnych, np. RODO. Wyzwania, wiadomo, też są. O blaskach na przykładzie Google, z dedykacją dla Magda Dziewguc, o cieniach bardziej ogólnie.

Chmura. Blaski i cienie – Zobacz nagranie webinaru.


Środa, 8.04.2020, g. 17.00 Marcin Maruta i Paweł Szorc o chmurze w sektorze finansowym, z kilkoma pomysłami, co inne sektory mogą wziąć z przemyśleń i pomysłów KNF. Moim zdaniem sporo.


Czwartek, 9.04.2020, g. 17 – umowy chmurowe, zarówno od strony polityki zakupowej, jak i samych warunków. Mix procurmentu i prawa, kilka zabawnych (co kogo bawi) zapisów.

Czwartkowe spotkanie przeniesione zostało na środę.


Piątek, 10.04.2020, g. 17, nasze doświadczenia z KNF. Wbrew pozorom nie jest to warsztat dla sektora, finanse mają najbardziej dojrzały mechanizm oceny ryzyka chmurowego i dobry zestaw punktów kontrolnych. Warto znać nawet poza sektorem.

Link do webinaru podamy wkrótce.